niedziela, 15 czerwca 2014

THE NEVERENDING STORY CZYLI W POSZUKIWANIU IDEALNEGO ŻWIRKU

Jak wiecie od sześciu lat poszukuję idealnego żwirku. Żwirku, który  doskonale chłonie zapachy, dobrze się zbryla, jest drobniutki, bo taki lubią moje niebieściuchy i .... jak najmniej się nosi. Obecny żwirek spełnia wszelkie kryteria, poza ostatnim. Jakiś czas temu, jeszcze wczesną wiosną, eksperymentowałam z Catsan Smart Pack.Catsan Smart Pack nie jest typowym glinianym żwirkiem. Jest to połączenie filcowej maty, którą nakłada się na kuwetę i żwirku. 
Niestety zdjęcia kociej kuwety z nowym żwirkiem nie zrobiłam, więc posiłkuję się zdjęciem ze strony zooplusa.
Tak jak obiecuje producent żwirek jest bardzo wydajny. Podobno dwie maty odpowiadają 30 litrom żwirku niezbrylającego. U mnie (przy dwóch kuwetach, w drugiej był Golden Grey Master) dwie maty starczyły na ponad 5 tygodni. Co do zapachów dochodzących z kuwety nie mogę złego słowa powiedzieć. I co najważniejsze, żwirek prawie się nie nosi. Do tego dużym plusem jest jego mała objętość - łatwo go przechowywać. Opakowania są lekkie, więc osoba starsza czy mająca kłopoty z kręgosłupem nie będzie odczuwała dolegliwości.  Ponieważ Catsan Smart Pack jest biały bardzo łatwo zlokalizować qpale, osoby mające problemy z oczami nie będą miały kłopotu w sprzątaniu kociej kuwety.
Catsan Smart Pack  bardzo oszczędza czasu - przy zmianie maty nawet nie trzeba myć kuwety, ponieważ folia nie przecieka i wystarczy ją wyjąć i założyć nową matę. Cena akceptowalna - w zooplusie dwie maty kosztują 22,80 zł. Jak kupiłam żwirek w promocji. Podsumowując - żwirek prawie idealny. Dla nas ma tylko dwa minusy. 
Nie jest zbyt drobny i koty średnio za nim przepadały. Korzystały z kuwety, ale nie pokochały go jak Golden Greya. Nie wiem dlaczego rzadko robiły w kuwecie z Catsan Smart Pack qpale. Może źle się je zarzebywało? Moje koty uwielbiają baaardzo zagrzebywać w kuwecie, są mistrzami w robieniu "górek".
Drugi minus - nie jest to żwirek zbrylający, nie można więc monitorować czy koty regularnie siusiają. Dla mnie jest to ważne. Tym bardziej, że niebieściuchy powoli się starzeją i pracę nerek trzeba będzie obserwować.
Catsan Smart Pack na stałe nie zagości w naszych kuwetach, ale będę go co pewien czas kupować. Doskonale sprawdza się podczas wyjazdów, kiedy opiekę nad kotami przejmują osoby trzecie. Sprawia mniej problemów sprzątającym kuwety. 
Podsumowując, wraz z Timką i Galą polecam Catsan Smart Pack :).


2 komentarze: