środa, 30 grudnia 2015

KOLOROWANKI DLA DOROSŁYCH

Ostatnio rośnie popularność kolorowanek dla dorosłych. Dlaczego? Bo kojarzą się z dzieciństwem, a co za tym idzie – całkowitą beztroską i wolnością. Bo kolorowanki odstresowują. Wymagają maksymalnego skupienia, pewnej dozy niewymuszonej kreatywności i wyobraźni. 

Niedawno udowodniono, że kolorowanki dla dorosłych świetnie sprawdzają się w terapii zaburzeń psychicznych – chorzy na depresję relaksują się podczas tej prostej czynności. Okazuje się, że wypełnianie obrysów kolorami pomaga również zwalczać bezsenność, w tak prosty sposób uwalniamy głowę z natłoku myśli. Kolorowanie pobudza tzw. fale mózgowe alfa, dzięki czemu znajdujemy się w łagodnym stanie relaksacyjnym. Mózg skupia się na prostej czynności, uspokaja się i oczyszcza. Fale mózgowe beta, które charakteryzują dorosłych, odpowiadają za powszedni stres, stany lękowe, czy problemy z zasypianiem. Dla dzieci natomiast stan alfa jest naturalny - chłoną wszystko jak gąbka, zbliżając się do swojej podświadomości. Jeśli zatem kolorowanki pobudzają pierwotne, relaksacyjne fale, można wykorzystać je w walce z codziennością. Nawet jeśli nie borykamy się z takimi problemami, wszyscy potrzebujemy wyciszenia. Oczywiście te w wersji dla dorosłych powinny być bardziej ambitne :)

Jak się domyślacie na moim niebieskim blogu nie może zabraknąć "kocich" kolorowanek. Poszukałam w internecie i znalazłam :)Jeżeli macie ochotę spędzić zimowy wieczór na kolorowaniu kotów - może na niebiesko - możecie je pobrać w tych miejscach - tutaj i tutaj


1 komentarz: