czwartek, 5 lutego 2015

TEST NOWEJ WĘDKI

Ponieważ trwa akcja odchudzanie szukamy nowych zabawek zachęcających Timura do ruchu. W tym tygodniu koty dostały nową wędkę. 
Od pierwszego spojrzenia bardzo ją pokochały. WĘDKA tym różni się od poprzednich, że ma trzy wymienne końcówki: dwie wykonane z piórek i jedną ze wstążek połączonych z rafią. 
Koty są z niej bardzo zadowolone, a ja ...

PLUSY

+ ciekawe dla kota końcówki :)  

Timur i Gala bardzo lubią piórka.  Natomiast rafia fajnie szeleści i o dziwo z tych trzech końcówek najbardziej futra zainteresowała. Oba koty zachęciła do zabawy. Timę w pozycji leżącej ;) ale Gala nieźle śmigała.

+ cena 

Jak na trzy rodzaje końcówek kwota 9,80 jest do zaakceptowania. Zooplus ma jeszcze tę zaletę, że z czasem nowe produkty tanieją, tak więc jest szansa, ze za kilka miesięcy wędka będzie kosztować  8 złotych.

+ dobre mocowanie

Gala ma niespożyte możliwości i potrafi każdą wędkę szybko rozbroić. Nowa wędka na razie w walce z naszym zakapiorem dobrze się trzyma.

+/- sposób mocowania końcówek

Teoretycznie mocowanie nie jest bardzo złe ale osoby z gorszym wzrokiem mogą mieć trudności. Z uwagi na wielkość wymaga też sprawnych palców, dlatego daję między +/-

MINUSY

- trzonek

Po prostu nie rozumiem dlaczego producenci kocich zabawek robią tak krótkie uchwyty do wędek? Nie mają swoich kotów? Moim zdanie krótka rączka utrudnia manewrowanie i zabawa jest mniej atrakcyjna dla kotów. Jedyną wędką jaką znam z długim trzonkiem to TA.
Przez kilka lat królowa w naszym domu. Ma jedną wadę - czasami w pierwszym dniu futra pozbawiały ją piórek. Jednak sam uchwyt jest super i teraz służy nam za bazę do robienia "domowych wędek".

I jeszcze recenzja z wczorajszego wieczoru. Gala szalała :) Im mniej je, tym większa rozpiera ją energia. Timura było bardzo trudno rozruszać. Może miał zły dzień? Ulubiona zabawa, to kiedy leży na placach a łapkami łapie wędkę. Niestety jest to zbyt mała porcja ruchu :(

2 komentarze:

  1. Fajna wędka:) u nas sprawdza się taka zabawka http://www.shamanpets24h.pl/zabawka-dla-kota-wskaznik-lampka-led.html kociak lubi latać za tą rybką

    OdpowiedzUsuń
  2. Witaj, też mamy ten laserek :) Koty lubią rybkę, którą ten laserek wyświetla. Niebieściuchy lubią bardzo klasyczną wersję lasera
    http://www.zooplus.pl/shop/koty/zabawki_tunele_kota/swiatelka_laser/31361 pozdrawiam i dziękujemy za odwiedziny

    OdpowiedzUsuń