czwartek, 12 stycznia 2012

TEST WORD's BEST CAT LITTER EXTRA ZAKOŃCZONY

Powoli kończymy test kukurydzianego żwirku. Futra w końcu go zaakceptowały, nie było protestów, sikania poza kuwetą. Moje wnioski po miesięcznym użytkowaniu poniżej:

 1. Wydajność. Producent twierdzi, że przy dwóch kotach starcza na jeden miesiąc. Po miesiącu przesypię to, co zostało w dwóch kuwetach do jednej (powinno starczyć jeszcze na jakiś czas) a do drugiej wsypię nowy żwirek. Posumowanie: jest wydajny.
 2. Zapach. Nie zauważyłam aby coś niezbyt ładnie pachniało, jest OK. Nie ustępuje żwirkom, które stosowałam dotychczas np. Golden Grey. Uwaga, moje koty mają kuwety kryte.
 3. Zbrylanie się. Daję między 4 a 5 gwiazdek. Moim zdaniem naprawdę zbryla się dobrze.
 4. "Noszenie się". Jestem mile zaskoczona. Bez porównania  do silikonowych, ale moim zdaniem super żwirek. Znacznie przewyższa te z glinki typu Golden Grey. Daję 6 gwiazdek. Podłoga wymaga zdecydowanie mniej odkurzania.
 5. Cena. Jedyny minus. Za chyba opakowanie 7 kg  zapłaciłam 75 złotych. To niestety zbyt drogo. Dotychczas na żwirki wydawałam przy dwóch kotach między 40-49 złotych. I raczej nie zamierzam wydawać więcej. Moim zdaniem  2,5 gwiazdki.
Podsumowując, gdyby kosztował 50 złotych, nie kupowałabym innego. Przy najniższej cenie jaką znalazłam - 75 złotych - po zakończonym eksperymencie wracamy do starego żwirku.

5 komentarzy:

 1. Hej Oleńko! Zachęciłaś mnie do spróbowania. Od "zawsze" używaliśmy żwirku drewnianego, ale obecny dość mocno pyli. Może kukurydziany będzie lepszy... Czy jest do kupienia w Animalii? Muszę sprawdzić. Pozdrawiamy! Asia

  OdpowiedzUsuń
 2. Asiu, "naszym" zdaniem bardzo dobry żwierek. Naprawdę polecam. Początkowo Timek nie był zadowowolony, nawet próbował go jeść ;). W trakcie użytkowania świetnie się myje kuwety. Na pewno jak będę mieć lepszy finasowo miesiąc kupię 15 kg worek. Niestety, ponieważ Timek w 90% a Galcia w 100% jedzą tylko mokrą karmę sporo nas kosztuje jedzenie. Do tego preparaty odkłaczające są obowiązkowym elementem budżetu. Znowu muszę kupić 2 tubki Benzo Petu - czyli ponad 100 zł do wydania.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam, chciałam się zameldować, jako miłośniczka kota rosyjskiego. Mam uroczą, 1,5 roczną kotkę Hanię. Właściwie nie jestem kociarzem, raczej "zwierzęciarzem ogólnym minus owady", tym razem wypadło na kota. Poszukując kota brytyjskiego niebieskiego nie odniosłam sukcesu handlowego, więc pomyślałam sobie, że przecież nie chodzi mi o brytyjskość kota, a o jego niebieskość i znalazłam hodowlę w Warszawie, skąd grzecznościowo dowieziono mi kotkę. Mój zachwyt od tego dnia jest nieprzemijający. Cóż to za wspaniała rasa ! Uroda, wdzięk, komunikatywność, rozmowność, posłuszeństwo. My też korzystamy ze żwirku Golden Grey, bo zachwyca nas pudrowy zapach, choć trochę przeszkadza jego drobna frakcja i pylenie.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My z każdym dniem, coraz bardziej i bardziej kochamy nasze niebieskie szczęścia :)) W czerwcu miną cztery lata jak Timoteusz zamiszkał z nami. Gratulujemy Hani kochającego domy.

   Usuń
 4. "Producent twierdzi, że przy dwóch kotach starcza na jeden miesiąc", super, ale zabnrakło drobnej informacji, o jakiej obijętości mowa ;)

  OdpowiedzUsuń