niedziela, 1 marca 2015

OCENA NOWEJ SUCHEJ KARMY

Ostatnio robię porządki z kocimi karmami. Ci z Was, którzy zaglądają do nas częściej wiedzą, że jestem po lekturze "Czarnej księgi karmy dla zwierząt".

Dotychczas najczęściej kupowałam Gourmet Gold oraz Shebę. Miałam świadomość niskiej zawartości mięsa w tych karmach, ale ..... niebieściuchy je lubią a karmy  mają dobrą cenę. W promocji Gourmet Gold kupowałam w zooplusie po 1,57 zł a Sheba Sauce w supermarketach po 2,12 zł. a czasami nawet taniej. Poza tymi karmami na kocim stole gościły: Royal Canin, Cosma, Miamor, Applaws, Schesir, Almo Nature, Bonzita czy Animonda. Po lekturze "Czarnej księgi" kupować "śmieciówki" już nie potrafię. Dlaczego koty chętniej jadły Gourmet niż na przykład Almo Nature? Odpowiedź znajdziecie w poście "JAK ZDROWO ŻYWIĆ KOTA - CZY JEST TO MOŻLIWE". Na razie zobaczymy jak zmianę odżywiania odczuje mój portfel. Chociaż plusem droższych karm jest ich większa wartość odżywcza - czyli koty powinny jeść ich mniej. Niedługo napiszę o reakcji niebieściuchów na nowe smaki Miamor i Applaws. Dzisiaj kilka słów o suchej karmie.

Jakiś czas temu kupiłam dla Timura nową suchą karmę Applaws Senior z kurczakiem. W tych dniach kończy 7 lat i powoli można już myśleć o zmianie karmy. Gala je tylko i wyłącznie karmę mokrą, więc nie była przy zakupie brana pod uwagę. Suchą karmę tej firmy Timek jadał już wcześniej. Kupowałam kurczaka z wyciągiem z żurawiny z uwagi na jego problemy z układem moczowym.

Co sądzimy o nowej karmie? Na ocenę jej skutków działania jeszcze za wcześnie. Jeżeli chodzi o smakowitość, to wystawiam mocną 6.
Timek je karmę z wielką przyjemnością. Chociaż on nigdy nie grymasił w przypadku suchych karm. Jadł grzecznie zarówno Royala, Animondę, Almo Nature jak i Acanę. Co najciekawsze, w karmie zasmakowała Galeńka. Obserwujemy jak co pewien czas podchodzi do miseczki trochę i sobie pochrupie :) a poniżej twarde dowody w postaci zdjęć.
Karma jest ciemna, ma nieduże, płaskie krokieciki. Chyba ładnie pachnie, bo zaraz po otwarciu opakowania oba koty zjadły wysypaną garść krokiecików.Skład karmy podawałam w poście 4 lutego, jeszcze przed jej zakupem, jeżeli jest to prawda, to naprawdę powinna być to dobra karma. 

Cena 2 kilogramowego opakowania w zooplusie to 54,80 zł. czyli 27,40 zł. za kilogram. Karma jest chyba bardzo sycąca, bo staram się nie sypać jej dużo a Timek je zdecydowanie mniej karmy mokrej. 

Podsumowując - POLECAMY. Łącznie z Galeńką, miłośniczką mokrych karm :)

1 komentarz:

  1. Nasze koty też lubią karmę Applaws. Wcześniej jadły karmę z supermarketów. Tera jedzą zdecydowanie mniej a wyglądają lepiej :)
    pozdrawiamy Piorun, Rudzik i Pysia

    OdpowiedzUsuń