sobota, 21 marca 2015

TEST MELAMINOWEJ MISKI HUNTER

Niebieściuchy mają dwie takie miski – w jednej jest woda, w drugiej sucha karma. Używamy ich już od blisko trzech lat. Mokrą karmę jedzą w małych, płaskich, porcelanowych miseczkach kupionych z 7-8 lat temu w Ikea.


Melaminowa miska Hunter składa się z obudowy i wyjmowanej miski ze stali nierdzewnej. Obudowy są w różnych kolorach, my mamy w energetycznym, pomarańczowym. Wygląda naprawdę bardzo ładnie. Osoby,  dla których ważna jest estetyka mogą dobrać kolor obudowy do swojego mieszkania.  Ostatnio w sprzedaży widziałam jedynie białą i czarną, ale wcześniej bywały czerwone, niebieskie czy w kolorowe paski lub inne wzory.

Miskę można zmywać w zmywarce.  Jednak stal nierdzewną myje się tak łatwo, że nie wkładamy jej do zmywarki. Jest to ważne, bo na ściankach  miski, w której jest woda (niebieściuchy piją niegazowanego żywca) bardzo szybko zbiera się osad. Kilka ruchów gąbką i miseczka jest czysta, gotowa do kolejnego napełnienia. Miska jest naprawdę higieniczna i łatwa w utrzymaniu czystości. Miski plastikowe całkowicie dyskwalifikuje. W przypadku ceramicznych jest porównywalna, ale ma tę zaletę, że się nie stłucze.
Melaminowa miska jest także antypoślizgowa. W przypadku „energicznych” kotów na pewno nie przesunie się.

Występuje w trzech wielkościach:

0,16 l średnica 11 cm.
0,35 l średnica 14 cm.
0,70 l średnica 17,5 cm.

Do mokrej karmy raczej się nie nadaje. Moim zdaniem nawet jej najmniejsza pojemność jest za duża dla kota. Ilość karmy jaką jedzą niebieściuchy po prosu zginie w pojemności 0,16 l. Wielkość jest moim zdaniem jedynym minusem tej miski – oczywiście w przypadku średniej wielkości kotów, a takim są rosyjskie niebieskie.

Jest bardzo trwała. Przez trzy lata użytkowanie prawie zupełnie się nie zmieniła. Jedynie w tej,  w której jest sucha karma pojawiły się małe przebarwienia na stali. Są prawie nie widoczne

Cena do niskich nie należy – w zooplusie 24,80 zł – ale jest to zakup na wiele lat.Podsumowując, nasz zakup uważamy za bardzo udany. Miska zasłużyła na 10 punktów. Na pewno posłuży nam jeszcze ładnych parę lat - niebieściuchy polecają :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz