sobota, 17 października 2015

KOT NA SPACERZE

Niebieściuchy nie są kotami wychodzącymi. Dlaczego? Bo wiele z wypuszczanych w mieście kotów prędzej czy później, niestety, ginie pod kołami samochodów. Dla kota, który urodził się i wychował w domu to mieszkanie jest środowiskiem naturalnym. Taki kot nie miał szansy nauczyć się od swojej mamy zasad życia na wolności. Nie wie jak radzić sobie z zagrożeniami.
Dlatego Niebieściuchy uprawiają jedynie balkoning. W okresie wiosenno-letnim spędzają na balkonie dużo czasu. Wyjątkiem są wakacje spędzane na wsi. Timur chodzi wówczas codziennie na spacery, najczęściej do lasu. Jego wolność jest "kontrolowana". Na spacery wychodzi w szelkach, na długiej lince. Mimo, że nie przepada za szelkami spacery uwielbia i od samego rana potrafi się wykłócać o wyjście.

Na dłuższe wyprawy chodzi tylko Timur, Galina jest zbyt nerwowa i płochliwa. Wychodzi tylko na krótkie spacery dookoła domu.


A czy Wasze koty wychodzą? Jak je zabezpieczacie? Kiedyś szczepiłam Timura przeciwko kociej białaczce i wściekliźnie. Teraz, kiedy wiemy, że będzie wychodził tylko na smyczy, jedynie dbamy o zabezpieczenie przeciw kleszczom. Zdarzają się jednak objawy uboczne szczepień i wolimy nie ryzykować.

4 komentarze:

 1. My mamy ragdolla. Latem wychodzil tylko na smyczy. Wet dal nam specjalny zel antykleszczowy (tak w razie czego). Teraz jesien, wiec nie wychodzimy bo zimno i mokro (mieszkamy w szkocji) wiec kocio siedzi na parapecie i podziwia swiat.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zabezpieczenie kota przed kleszczami jest bardzo ważne. Ragdoll ma bardzo gęste futerko, znalezienie w nim kleszcza nie należy chyba do łatwych?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak patrzę na Waszą Galinkę to tak jakbym widziała moją Dixi. Niebieściuchy to najcudowniejsze stworzenia. Dzięki nim pokochałam koty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzamy się w 100% - rosyjskie niebieskie mają duuuużo wdzięku. Wszystkie koty są cudowne. Nam jednak dane było pokochać (pierwszą, kocią miłością) te szaro-buro-srebne koty o migdałowych, zielonych oczach. Pozdrowienia dla Dixi :)

   Usuń